Cenk Erol Gusto Mimarlık Tekirdağ Duvar Kaplamaları

 

İç  mekanlarda  duvar kaplamaları

Tasarımcıların mekana estetik unsurlar katmak için başvurduğu duvar  kaplama çeşitleri her zevke uygun seçenekleri ile karşınızda. Uygulamaları çok kolay olan bu ürünler ile siz de  hayatınıza farklı dokunuşlar katabilirsiniz.

     Duvar kağıtları:Sınırsıza yakın desen ve seçenekleri,silinebilme ve yıkanabilme özelliği,uzun ömürlülük ve kişisel çözümler sunuyor.Nefes alabilen ve antibakteriyel olma özelliklerine sahip duvar kağıtları oldukça sağlıklı ürünler.Solmayan,deforme olmayan özellikleriyle her iç mekana uygulanabilecek bir seçenek olarak görülebilir.Duvar kağıtlarının yeniden gündeme gelmesi mekanlarımız için büyük bir şans. Üstelik eskisine göre çok daha kullanışlılar. Sadece modern tasarımlarıyla değil ,arzu edilen ambiyansa  en kolay ulaşılmasını sağlayan ürünler olarak duvar kaplama tercihleri arasında 1. Sırada yer alıyor.

Duvar panoları:

50 cm. eninde ,280 cm.yüksekliğinde 3 veya 7 parça baskılı silinebilir vinil duvar kağıdının yüzeye yan yana yapıştırılmasıyla oluşur.Kullanım şekli duvar kağıdı ile aynı;fakat gösterim şekli duvar kağıdından çok farklı olan bu ürünler çok daha enerjik , çok daha romantik,çok daha sert ,çok daha yumuşak…Yani siz ne isterseniz o…Alışılmış görsellerin dışında sizin istediğiniz resmileri  de çalışma imkanı sağlıyor.

   Cam tekstili duvar kaplamaları :

Yağlı ve ıslak zemin hariç bütün alanlara uygulanır.Yağlı zeminlerde geçiş astarı kullanılmalıdır.Cam tekstili duvar kaplamasının en büyük özelliği 1mm.eseneme payının olması sayesinde özellikle  çelik yapılarda oluşan kılcal çatlakları tölere eder.Ayrıca yanmaz,rengi solmaz.İstediğiniz renge boyayabilirsiniz,tamir edebilirsiniz.Duvar yüzeylerinde rutubetten oluşan pamuklaşmayı engeller.Nemli ortamlara dayanıklıdır,hijyeniktir.Bozuk yüzey hatalarını kapatır.Sağlık ,gıda sektörü,eğitim alanları,sinema,müze,konutlar vb. yapılarda kullanıma uygundur.

3d duvar kaplamaları:

Kağıt ve bitki liflerinin sıkıştırılması ile meydana gelen ürünlerdir.Paneller halinde satılan bu ürünler her renge boyanabilir.Duvara kolayca uygulanır.3d dekorasyon yeniliklerinin başında geliyor.Duvar kağıtları ,çeşitli kaplamalar derken bu paneller yeni bir trend.İç mekan malzemesi olan ve ahşapla tasarlanan 3 boyutlu duvar panelleri yeni bir soluk.

Kültür taşları:

Şekli ve dokusu en uygun yüzlerce doğal taş seçilir ve yüzeylerindeki dokuyu tüm ayrıntılarıyla verebilen bir yöntemle kalıpları alınır.  Kültür taşları bu kalıplara dökülen ve ana maddesi çimento, ponza ve kumdan oluşan bir karışımla üretilir.Bu karışımın üretim esnasında doğal renk pigmentleriyle hassas ve karmaşık bir yöntemle boyanması, yoğun bir işgücü gerektirir. Ancak bu zorlu çalışma, doğayla yarışmak için tek yoldur. Doğal taşlardan çok daha hafif olması, düşük maliyeti, kolay uygulanabilmesi, kalıcı renkleri ve ısı yalıtım özelliğiyle ideal bir kaplama malzemesidir.  Çok sayıdaki doku ve renk seçenekleriyle üstün özelliklerini birleştirerek, hızla doğal taşların ve diğer cephe kaplama ürünlerinin yerini almaktadır. Kültür taşı; dekoratif taş ya da yapay taş olarak da bilinmektedir.  Dış cephe ve duvar kaplama taşı olarak kullanılabilir.

Dekoraratif duvar panelleri:

     Panel sistemleri birbirinden farklı modelleri ile; projelerinize, yaşam mekanlarınıza ve hayatınıza bambaşka bir soluk getiriyor. Dünyadaki en son üretim teknikleri kullanılarak polyester, fiberglas ve doğal taş tozundan üretilmiş  paneller; doğa ananın bize sunmuş olduğu tüm güzellikleri ve mükemmellikleri yaşam alanlarımıza getirme olanağı tanıyor.  Doğadaki gerçek doğal taşlardan esinlenip; uygulama kolaylığı, görüntü bütünlüğü gibi tasarımsal öğeler göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Dünyanın dört bir yanında, milyonlarca yılda oluşmuş doğal taşların zarafetine ve güzelliklerine; doğanın mükemmel uyumuna ve bütünlüğüne zarar vermeden, zahmetsizce sahip olabilirsiniz.  Projelerinizi hızlı, kolay ve mükemmel bir şekilde tamamlayabilir; aklınızdaki yada hayalinizdeki her fikri, hem iç hem de dış mekanlarda  duvar panelleri  ile gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Yaratıcılığınız ile oluşturabileceğiniz sayısız kombinasyonlara çözüm olabilecek  paneller, modern tasarımlarınızı bir adım daha ileri götürürken; klasik dizaynlarınıza da yüzlerce yıllık bir hava katacak. 

Telefon : 0282 260 33 00 - 0532 766 09 13     |     Adres : Ertuğrul Mahallesi Orduevi Caddesi Altay Apartmanı 8/C Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ