Cenk Erol Gusto Mimarlık Tekirdağ Trendy Home

 

 

 

 

                           Detaylarda tasarımı yaşamak

 

     Günlük hayatımızda kullandığımız her üründe özenle tasarlanmış objelere rastlamak çok mümkün.Tepsi tutacağından döşemelik kumaşa kadar uzanan tüm aksesuarlar yaşamımıza estetik değerler katarken bir yandan da doğru çözülmüş fonksiyonları ile hayatımızı kolaylaştırmakta.

 

      Tekirdağ ilimizde fark yaratacak güçlü çizgisi ile açtığı yeni mağazasını,hayallerini ve beklentilerini paylaşmak üzere mimar Nur Yılmaz Ruppi ile sizleri tanıştırmak istiyorum.

Nur Yılmaz Ruppi 1970 yılında İstanbul’da doğdu.Yıldız Teknik Üniversitesi mimarlık bölümünü bitirdi.İçmimar olarak çalışırken bir yandan da milliyet gazetesi hafta sonu eklerinde köşe yazıları yazmaya başladı.tasarım Dergisi’nin editörlüğünün yaptı.L’officiel Dergisi’nde dekorasyon sayfaları hazırladı,köşe yazıları yazdı.Dishy Dergisi’ne gezi yazıları yazan Yılmaz Ruppi,Vizyon  Dekorasyon,Home Art Dekorasyon  dergilerine katkıda bulundu.Elele dergisinde 5 yıl boyunca ‘hola Barcelona’ ve ‘hola Avrupa’isimlerindeki köşesi için makaleler kaleme aldı.Evli ve iki erkek çocuk annesi olan yazar,halen İtalya’da yaşamakta.İçimdeki aşk adını verdiği ilk kitabı 2012 yılında yayınlandı .

Yazarlık kimliği ile çalışmalrı devam ederken mimari çalışmalarını da sürdürmekte. Koleksiyon mobilya ardından persan hometekstil firmalarında çalıştı.Ardından İspanya’nın derin dizayn acentalığını yaptı.Barcelonada ev ve  otel dekorasyonları yaptı.

 2012 yılında İstanbul koleksiyonu ile " Nur  Home İnteriors" ' u kurdu.
İspanya ,Belçika  ve İtalyada uzun yıllardir yasamasına rağmen doğduğu büyüdüğü şehir Tekirdag' dan hic kopmadı. Yıllardir Yaşadığı  ülke italya'da "nur home interiors " olarak faaliyet gösteren mimar Nur Yılmaz Ruppi sehri Tekirdağ'a borcunu ödemek için " Trendy Home" isimli ilk Concept mağazasını bu yaz sezonunda açtı.  Tasarimlarinin imalatini Ona ilham veren sehri Tekirdağ'da yapıyor. Dünyanın dört köşesinden aldığı kumaşlarından az sayıda ürettiği yastıklarını ve ev tekstil ürünlerini İtalya'dan sonra Tekirdağ'li Müşterin ayağına kadar getiriyor.İtalyada ‘da marka çalışmalrını sürdürürken Tekirdağ gusto mimarlık ofisine de danışmanlık hizmeti vermekte.

Hedefleri,beklentileri ve memlekete olan özlemi ile ilgili söylemişimizi sizle paylaşmak istiyorum:
 

-Trendy Home' u İtalya'dan sonra Tekirdağ'da açmak nerden aklınıza geldi ?
- Böyle bir ev butik eksikliğini zaten yıllardır Vardı. Kendim bizzat bu tur ev dekorasyon ihtiyaçlarımı karşılamak icin hep İstanbul'a gitmek zorunda kalıyordum, Tekirdağ'da zevkli , özel ürünler bulmak mümkün değildi .
. İstanbul gezmek icin harika bir şehir fakat sadece alisveris icin gidiyorsanız ve vaktiniz kısıtlıysa Trafik yoğunluğu , insan yoğunluğu eziyet gibi geliyor insana ... İnsani boyutlardan çıktı ve İstanbul insani yutan bir metropol haline geldi maalesef . Yani kısacası ihtiyaçtan doğdu "Trendy Home"
 

-Trendy Home 'a gelenlere ne hizmetler sunacaksınız ? Urun yelpazenizden bahsedermisiniz?
- Tekirdag icin bir ilk ;Persan'in kumaşlarını ve perdeliklerini getirttiyoruz.
Perde hizmeti veriyorum. Ev dekorasyonunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Benim yıllardır biriktirdiğim dünyanın dört Kösesinden   özenle seçtiğim kumaşlarımdan tasarladığım yastik koleksiyonumu sergiliyoruz mağazamızda . Tekstil ürünlerinin yanı sıra ev ile ilgili mumdan , kahve fincanına , pestamalden resim çerçevesine zengin aksesuar çeşitlerimiz var. 30 agustos Zafer Bayram'ında acildik . Henüz cok yeniyiz . Zaman'la müşterilerimizin talepleri doğrultusunda büyütüp gelişeceğiz.
 

-İtalya'nın Vicenza sehrinde yasıyorsunuz Trendy Home' a İtalyadanda dekorasyon ürünleri köşesi olur  diye tahmin ediyorum .
-Tabiki zaten bir ayağım burada diğeri orada gibi olacak artık . İtalya tasarımın ve Moda'nın merkezi. Mağazamıza İtalyan tasarımlarımi aksesuarları cok yakında kendim  gidip bizzat seçip getireceğim.
Orda tasarımcı arkadaslarim var.
Onların el yapımı ürünlerini getirmeyi planlıyorum.
 

- ileriye donuk planlarınız ?
Tekirdağ'da becerikli ,hobi olarak el işi yapan ama evde oturan kadınları  teşvik etmek amaciyla onlara bir koleksiyon yaptırmayı düşünüyorum.
Sanatçı arkadaşlarımın el yapımı eserlerine mağazada yer vermeyi düşünüyorum. Hayallerim cok  ! Yeterki Tekirdag halki bizi desteklesin ...

 

Meslektaşım,arkadaşım,hemşehrim ,marka adımın yaratıcısı olan Nur Yılmaz Ruppi’ye  ve destek olan yakınlarına,iş arkadaşlarına ve halkımıza teşekkür ederim.

 

Cenk Erol

Telefon : 0282 260 33 00 - 0532 766 09 13     |     Adres : Ertuğrul Mahallesi Orduevi Caddesi Altay Apartmanı 8/C Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ